تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
سال 95سال شكوفايي همدان و ايجاد شغل براي جوانان است

استاندار همدان با ذکر اينکه سال 95 سال شکوفايي همدان است اظهار کرد: امسال شاهد احياي توليد و پويايي اقتصاد خواهيم بود و کشور بر روي ريل توسعه قرار مي گيرد و اشتغال خوبي براي جوانان همداني شکل خواهد گرفت.


سال 95سال شکوفايي همدان و ايجاد شغل براي جوانان است.


به گزارش خبرنگار گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ محمدناصر نيکبخت در همايش تجليل از جوانان نخبه استان همدان، با گراميداشت ياد و خاطره شهداي دفاع مقدس و شهداي مدافع حرم با اشاره به اهميت دادن به جوانان، اظهار کرد: جوانان موتور محرکه فعاليت‏هاي اجتماعي جامعه هستند که بايد به اين سرمايه مهم اهميت داد.


استاندار همدان بيان کرد: اصلي ترين و پايدارترين سرمايه هر کشور جوانان هستند با اين وجود در گذشته کمتر به اين سرمايه توجه شده است.


نيکبخت با عنوان اينکه ايران سرشار از سرمايه هاي اجتماعي است افزود: 32 ميليون نفر از جمعيت ايران بين 20 تا 40 سال سن دارند که از اين تعداد پنج ميليون و 400 هزار نفر دانشجو هستند.


وي گفت: جوانان در تمامي حماسه ها از جمله پيروزي انقلاب، پيروزي در جنگ تحميلي و ديگر توفيقات سهيم هستند و نقش آفريني جوانان در هر حماسه اي موجب تداوم و ماندگاري اين توفيقات شده است.


وي گفت: توان بالا و حماسه آفريني جوانان در عرصه هاي مختلف موجب شد دنيا با زبان تکريم پاي ميز مذاکره حاضر شود و در نتيجه برجام بدست بيايد.


استاندار همدان لغو تمامي قطعنامه هاي صادره عليه ايران، خارج شدن پرونده ايران از فصل هفتم و شوراي امنيت به رسميت شناخته شدن حق غني سازي را از دستاوردهاي برجام برشمرد.


نيکبخت اضافه کرد: ملت ايران در حماسه سال 92 به نجات ايران از بي اخلاقي ها راي دادند و دولت يازدهم ضمن احياي اخلاق براي نجات اقتصاد کشور برنامه ريزي کرد.


وي اشتغال را يکي از مطالبات اصلي جوانان دانست و گفت: دولت تدبير و اميد به دنبال اشتغالزايي است و از سال 93 تاکنون ماهانه 850 تا يک هزار شغل جديد در همدان ايجاد شده است با اين وجود به علت بالا بودن نرخ بيکاري در استان اين آمار محسوس نيست.


وي با بيان اينکه به عقيده من بي‌سابقه بوده است که اين همه شغل در کشور ايجاد شود؛ بيان کرد: کشور اگر ميخواهد که موفق عمل کند بايد از توان و فکر جوانان بهره بگيرد.


استاندار همدان گفت: با توجه به قرار گرفتن در سال برگزاري انتخابات برخي از تريبون داران در اين سال از مرز نقد گذشته و تخريب دولت را کليد زده اند و اين طيف از افراد نمي دانند که تخريب دولت همان تخريب نظام است.


وي اضافه کرد: آنها با استفاده از تريبونهايي که در اختيار دارند دنبال کمرنگ جلوه دادن خدمات دولت هستند که نبايد سخنان اين افراد را باور کرد.


وي تاکيد کرد: حرفهايي که در زمينه تخريب تيم مذاکره کننده هسته اي و بي نتيجه بودن اين مذاکرات عنوان مي شود را باورتان نشود.


استاندار همدان اظهار کرد: 900 ميليارد دلار ارز در دولت گذشته وارد کشور شد ولي دولت يازدهم زماني سکان کشور را در دست گرفت که نه تنها از ارز خبري نبود بلکه 450 هزار ميليارد تومان هم براي دولت تعهد ايجاد شده بود.


نيکبخت خطاب به افرادي که مي خواهند تلاشهاي تيم مذاکره کننده را کمرنگ جلوه دهند گفت: زمان تحريم 800 هزار بشکه نفت از کشور صادر مي شد ولي هم اينک به دو ميليون بشکه رسيده است.


وي اضافه کرد: پس از برجام تيمهاي تجاري و اقتصادي وارد کشور شدند و قرار است با سرمايه گذاري خارجي دو نيروگاه خورشيدي در همدان راه اندازي شود و اين نيروگاه ها با گذر زمان به 30 مورد برسد.


استاندار همدان گفت: با سرمايه گذاري فعالان اقتصادي استراليا يک کارخانه بخاري هوشمند کم مصرف در شهرستان رزن راه اندازي شده است.


نيکبخت گفت: در نشست اخير با چهار هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري جديد در استان موافقت شد که اين توفيقها از نتايج برجام است.


وي با ذکر اينکه سال 95 سال شکوفايي همدان است اظهار کرد: امسال شاهد احياي توليد و پويايي اقتصاد خواهيم بود و کشور بر روي ريل توسعه قرار مي گيرد.


استاندار همدان در پايان ضمن تشکر از عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان، خاطرنشان کرد: اداره‌کل ورزش و جوانان استان انصافاً عملکرد خوبي داشته و ما هم در استانداري از هر گونه حمايتي از اين مجموعه دريغ نخواهيم کرد


در اين آيين از جوانان نمونه کارآفرين، جوانان نمونه ورزشي، علمي، قرآني، کشاورز و يک زوج جوان نمونه به همراه فرزند سردار شهيد شمسي پور که به تازگي در عمليات تفحص پيکر مطهر شهدا بر اثر انفجار مين در ماطق عملياتي دوران دفاع مقدس به فيض شهادت نائل آمد تقدير شد.

شنبه 1 خرداد 1395


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.