تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
هشدار پليس فتا درباره خطر تبليغات كاريابي در اينترنت

سرهنگ اکبر اميني درباره خطر هاي احتمالي کاريابي در فضاي مجازي و کلاهبرداري هايي که از اين طريق رخ دهد، هشدار داد.


به گزارش خبرگزاري برنا از همدان، رئيس پليس فضاي توليد وتبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان همدان افزود: تبليغات کاريابي زيادي در فضاي مجازي و به صورت ويژه در اينترنت مشاهده مي شود که سهم بسزايي در پيدا کردن شغل مورد نظر متقاضيان کار دارد ولي در کنار اين تبليغات مواردي از کلاهبرداري نيز وجود دارد.


وي خاطرنشان کرد: با مراجعه و رصد سايت‌ها و موسسات کاريابي در اينترنت مواردي از پيشنهاد کار در منزل ، مکان‌هاي خصوصي (شرکت) ، ايجاد يک توليدي کوچک خانگي مشاهده مي شود.


وي اضافه کرد: به صورتي ‌که فرد متقاضي کار، مشغول انجام کارهايي از قبيل منشي‌گري و يا بسته‌بندي و غيره مي‌شود و کارفرما در مقابل به آن فرد حقوق پرداخت مي‌کند.


وي توصيه کرد : افرادي که از اين طريق قصد يافتن شغل را دارند ابتدا از افرادي که توسط اين تبليغات جذب کار شده‌اند پرس و جو و تحقيق کنند همچنين از ماهيت اين شرکت و نوع فعاليتي که انجام مي‌دهد، اطلاعاتي بدست بياورند.


رئيس پليس فتا همدان تصريح کرد: سودجويان با استفاده از جمله هاي وسوسه انگيز بويژه درآمد بالا در تبليغات خود اقدام به جذب طعمه مي کنند.


وي اضافه کرد: خدمات پرستاري در منزل، انجام امور مربوط به منشي‌گري يا تهي? صنايع دستي و موارد ديگر از جمله مشاغلي است که با بررسي آنها به ماهيت کلاهبردارانه و دروغين شان پي خواهيم برد.


سرهنگ اميني تاکيد کرد: افراد جوياي کار به راحتي فريب آگهي‌هاي درج شده در نيازمندي‌هاي سايت‌ها و شبکه هاي اجتماعي نظير کانالهاي تلگرامي را نخورند.


وي توصيه کرد: متقاضيان کار قبل از در اختيار گذاشتن وجه درخواستي و يا اطلاعات شخصي، درباره صلاحيت آن شرکت يا آگهي هاي تبليغاتي و مجوز‌هاي مورد نياز فعاليت آنها تحقيق کنند و در صورت مواجهه با اينگونه آگهي هاي دروغين مراتب را به شماره تلفن 2182674 گزارش دهند.

 

 

دوشنبه 27 ارديبهشت 1395


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.