تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
برگزاري دوره هاي آموزشي فرش راهكار برون رفت از مشكلات موجود

رييس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: براي بر طرف شدن مشکلات موجود در بافت قالي و فرش که باعث افت کيفيت فرش و در نتيجه ضرر توليد کننده مي شود، برگزاري دوره هاي آموزشي يک اصل ضروري است.

"احمد علي بابايي" گفت: بحث آموزش در تمام ادوار در دستور كار مركز ملي فرش قرار دارد و با توجه به ورود نيرو هاي جديد به بازار كار ارائه خدمات آموزش رايگان در قاليبافي مي تواند در جذب نيرو هاي علاقمند تاثيرگذار باشد همچنين آموزشهاي به بافي در دوره هاي كوتاه مدت نيز بافندگان را با متدهاي جديد آشنا خواهد ساخت.

وي تصريح کرد: كليه علاقمندان اعم از زن و مرد با حداقل شرط سني 15 سال و حداكثر 50 سال مي توانند با ارائه تصوير شناسنامه، تصوير كارت ملي و دو قطعه عكس تا پايان شهريورماه سالجاري با مراجعه به ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستانها و يا اداره فرش در مركز استان و با تكميل فرم ويژه در اين دوره ها ثبت نام كنند.

علي بابايي بيان كرد: فراگيران دوره هاي آموزشي در مدت حداقل 45 روز و حداكثر 60 روز به مدت 300 ساعت آموزشي در اين كلاسها حضور خواهند داشت و در صورت موفقيت در آزمونهاي عملي و تئوري گواهينامه مهارت دريافت خواهند كرد.

وي افزود: دوره هاي آموزش قاليبافي كاملا رايگان بوده و در پايان فراگيران با دريافت مواد اوليه از پيمانكار آموزش، متعهد به فعاليت در اين رشته حداقل براي يك دوره خواهد بود.

رييس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان بيان کرد: با اعتبارات پيش بيني شده در سال 91 حداقل يك هزار و 200 نفر آموزش قاليبافي خواهند ديد.

وي در پايان عنوان کرد: نكته حائز اهميت اينكه در صورتيكه در مناطق روستايي تعداد افراد متقاضي آموزش به 30 نفر برسند اداره فرش برگزاري آن دوره را در آن روستا در دستور كار قرار خواهد داد، در نتيجه اين افراد مي توانند با هماهنگي دهياران و يا بخشداران و با معرفي يك نفر به عنوان نماينده پيگير ثبت نام باشند.

منبع خبر : ايسنا همدان

يكشنبه 26 شهريور 1391


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.