تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
معاون فرماندار همدان:
55 درصد از اشتغال تعهد شده شهرستان تحقق يافت

معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري همدان از تحقق 55 درصدي اشتغال تعهد شده شهرستان در سالجاري خبر داد.

"محمدعلي محمدي"  در کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان همدان، گفت: با توجه به اينکه سهيمه اشتغالزايي استان همدان در سالجاري 63 هزار و 20 نفر و سهميه شهرستان 18 هزار و 100 فقره معادل 29 درصد است که تاکنون 55 درصد تعهد شهرستان محقق شده است.

وي در ادامه به آخرين وضعيت مشاغل خانگي شهرستان پرداخت و اعلام کرد: تاکنون 56 درصد از 12 و نيم ميليارد تومان سهميه مشاغل خانگي شهرستان محقق شده است در حاليکه آمار اعلام شده توسط بانکها تحقق 90 درصدي را نشان مي دهد.

محمدي خطاب به بانکها گفت: در پرداخت تسهيلات مشاغل خانگي شعبه اي عمل نکنيد و با توجه به اينکه ناچاريم اين آمار را به استان بفرستيم؛ اگر پرداخت تسهيلات با آمار متناقض نبود، از بانکها دفاع مي شود درغير اين صورت مسؤولان شمار در سطح استان توضيحات لازم را به استاندار خواهند داد.

وي اذعان کرد: نزديک 10 ميليارد تومان معادل 90 درصد تسهيلات توسط مشاغل خانگي پرداخت شده که با آمار استخراج شده توسط کارشناسان ما مغايرت دارد به طوريکه تنها نزديک به 55 درصد تسهيلات پرداخت شده است.

محمدي تصريح کرد: بيشترين توان خود را بر روي رفع مشکلات اين حوزه گذاشته ايم به طوريکه بانکها سامانه هاي خود را سروسامان داده و به نوعي تقسيم وظيفه شده و ادارات هم جلساتي فني براي رفع مشکلات موجود تشکيل داده اند و موفق شديم تاحدود بسيار زيادي مشکلات را حل کنيم.

وي در ادامه عنوان کرد: تعدادي از ادارت و سازمانها وجود دارند که خارج از سهميه اشتغالزايي هستند که بايد با آنها نيز مکاتبات لازم صورت پذيرد تا در صورت ايجاد اشتغال سهميه آنان را نيز به مجموع مشاغل اضافه کنيم تا حقشان تضييع نشود.

معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري همدان ادامه داد: سال گذشته شهرداري براي 531 نفر، دامپزشکي براي 9 نفر، سازمان نظام پزشکي براي 35 نفر و تعدادي هم در شهربازي ارم اشتغال ايجاد شد.

تاکنون مسکن و شهرسازي براي چهار هزار و 253 نفر، تريبت بدني براي 17 نفر و دانشگاه علوم پزشکي همدان براي 665 نفر اشتغال ايجاد کرده است.

سهميه تعهد شده کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان يک هزار و 110 نفر بوده که تاکنون 926 نفر ثبت سامانه شده است.

سهميه تعهد شده اداره حمل و نقل و پايانه هاي شهرستان 156 نفر و تعداد محقق شده 96 نفر، صندوق مهر امام رضا(ع) براي 432 نفر تعهد داده که تاکنون براي 164 نفر محقق شده است و امور برق شهرستان که براي 46 نفر تعهد داده بود موفق به تحقق اشتغال براي 27 نفر شد.

شرکت مخابرات از هشت نفر سهميه اشتغال تعهد شده موفق به تحقق 45 درصدي شد و پارک علم و فناوري نيز ثبت 37 نفر از 72 فقره اشتغال تعهد شده را داشته است.

شرکت آب و فاضلاب روستايي 42 نفر تعهد اشتغال داشته که 19 نفر را ثبت سامانه کرده و نوسازي و مدارس نيز 23 درصد از 529 فقره اشتغال تعهد شده خود را محقق کرده است.

بنياد مسکن انقلاب اسلامي نيز از 964 فقره اشتغال تعهد شده موفق به تحقق 79 درصدي معادل 947 فقره و پست بانک نيز از 149 فقره تعهد اشتغال استاني خود تنها موفق به ثبت 15 فقره شغل شد.

اداره تعاون از 800 فقره اشتغال تعهد شد 295 نفر را ثبت سامانه کرده است که تحقق 32 درصدي را نشان مي دهد.

همچنين در بحث ايجاد مشاغل خانگي نماينده اداره صنايع دستي به ارائه آمار خود پرداخت و گفت: تاکنون 191 فقره پرونده به ارزش ريالي پنج هزار و 650 ميليون ريال براي صدور مجوز ايجاد مشاغل خانگي به اداره کار معرفي کرده ايم که از اين بين 116 فقره پرونده پس از تاييد اين اداره به بانکها معرفي شده اند.

نماينده اداره کار نيز بيان کرد: طرحهايي به ارزش ريالي 143 ميليارد و 90 ميليون ريال از طرف اداره کار و کميته امداد براي دريافت تسهيلات به بانکها ارائه شده است که تاکنون 104 ميليارد و 43 ميليون ريال معادل 90 درصد از تعهدات بانکها تحقق يافته که تقاضاي تعيين و تکليف پرداخت هر چه سريعتر اين تسهيلات را داريم.

اين نماينده همچنين از بانکها خواست تا به عملکرد خود شتاب دهند تا جذب اعتبار به صورت صددرصدي انجام شود

منبع خبر : ايسنا همدان

دوشنبه 1 آبان 1391


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.