تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
قاليبافان همداني سه ميليارد تومان تسهيلات دريافت كرده اند

رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از معرفي دو هزار قاليباف همداني به بانك و دريافت سه ميليارد تومان تسهيلات خبر داد.

محمدمهدي فرشچي‌موحد در بازديد از مركز آموزش فني و حرفه اي شماره 2 شهرستان همدان افزود: بيش از چهار هزار و 500 مجوز مشاغل خانگي با همكاري اداره كار، تعاون و رفاه اجتماعي صادر شده است.

وي ادامه داد: حدود 10 هزار نفر نيز با معرفي به تامين اجتماعي از بيمه قاليبافي استفاده كرده‌اند كه بيانگر رويكرد مثبت اين سازمان است.

فرشچي­موحد اشتغالزايي سريع را يكي از مزيت‌هاي قاليبافي برشمرد و تاكيد كرد: در بخش صنعت براي به نتيجه رسيدن آموزش‌ها گاهي تا 60 ميليون تومان بايد هزينه شود اما در قاليبافي مي‌توان با چهار ميليون تومان اشتغال پايدار ايجاد كرد كه در بخش صادرات غيرنفتي نيز تاثير بسياري دارد.

وي خاطرنشان كرد: از ابتداي سال تاكنون 200 هزار نفرساعت آموزش در كارگاه‌هاي آموزشي انجام شده است.

فرشچي‌موحد حضور مدير فني در كارگاه‌هاي قاليبافي را يكي از مزيت‌هاي اصلي اين كارگاه‌ها دانست و افزود: اين مديران ايرادات فني بافندگان را به آنها گوشزد مي‌كنند و همين امر باعث افزايش سطح كيفيت فرش‌ها مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه همدان از ديرباز قطب فرشبافي غرب كشور بوده است، گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در دو بخش متمركز و غيرمتمركز و در سه مرحله كوتاه‌مدت، ميان‌مدت و درازمدت اقدام به برگزاري دوره‌هاي آموزشي كرده است.

مديركل آموزش‌ فني و حرفه‌اي همدان نيز با بيان اينكه اين مركز در ابتدا بي‌استفاده مانده بود، اظهار کرد: با استفاده از آزمون صنعت سازمان و تلاش شبانه‌روزي توانسته‌ايم از آن بهره‌برداري كنيم.

"سيدمهدي باقري" افزود: در اين مركز رشته‌هاي متنوعي آموزش داده مي‌شود كه باعث اشتغالزايي مستقيم مي‌شوند و قاليبافي نيز يكي از اين رشته‌هاست كه تاكنون در 18 دوره و به يك‌هزار و 50 نفر به صورت تجاري آموزش داده شده است.

وي ادامه داد: هم‌اكنون شش پروژه 100 درصد آماده نيز داريم كه به علت نبود نيروي انساني هنوز به بهره‌برداري نرسيده‌ است.

باقري تاكيد كرد: كارآموزان پس از اتمام دوره با دريافت گواهينامه پايان آموزش مي‌توانند اشتغال ايجاد كنند و مشغول به كار شوند.

مديركل آموزش فني و حرفه‌اي همدان در پايان گفت: استان همدان در بحث آموزش مقام نخست كشوري را دارد

منبع خبر : ايسنا همدان

دوشنبه 15 آبان 1391


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.