تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
استاندار همدان خواستار شد: پيگيري شود چرا سرمايه گذاران همداني حاضر نيستند در استان با وجود امكانات بالقوه، سرمايه گذاري كنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه همدان، "علي محمد آزاد" در آيين توديع و معارفه فرماندار رزن با بيان اينکه در سالگرد يکي از اقدامات بزرگ نظام جمهوري اسلامي و در درون آن دولت نهم و دهم هستيم، اظهار کرد: هدفمندي يارانه ها قدم بسيار بزرگي بود که اصلاح سيستم اقتصادي کشور را دنبال مي کرد، سيستمي که از روز پيروزي انقلاب تاکنون همه از آن مي ناليدند.

هدفمندي يارانه ها به دنبال اصلاح سيستم ناقص اقتصادي کشور بود

وي با تاکيد بر اينکه همه مي دانيم که سيستم اقتصادي کشور ناقص است و مشکل دارد، ادامه داد: براي اين سيستم هفت گام برنامه ريزي و تعريف شد، قرار شد در هفت گام اين سيستم و نظام اقتصادي را اصلاح کنيم. امور مربوط به ماليات، بانکها، ارزش پول ملي، گمرک و هدفمند کردن يارانه ها از جمله  گامهاي اصلاحي در سيستم اقتصادي بود.

وي با بيان اينکه اصلاح و ابلاغ قانون جديد گمرک از جمله قدمهاي اساسي در اين زمينه است، تصريح کرد: دولت با وجود تمام فشارها پذيرفت تا اين قانون را انجام دهد حتي ديديم که به ضررش تمام شد.

آزاد با اشاره به اينکه برخي از سر دلسوزي و برخي با هدف نگران بودند و هشدار مي دادند، اذعان کرد: خيلي ها انتظار داشتند که دولت ساقط شود، تورم به 500 يا 600 درصد برسد، برخي اين انتظار را مي کشيدند و هشدار مي دادند که مسائل اجتماعي و امنيتي در درون کشور به گونه اي پيش خواهد رفت که يا نظام تسليم خواهد شد يا از تصميم خود بر مي گردد.

وي اضافه کرد: دشمنان مي دانستند که اگر اين اتفاق بيفتد و سيستم اقتصادي کشور اصلاح شود ايران ديگر از تحريمها و فشارها تاثير نخواهد پذيرفت. اگر قانون انجام مي شد ما خيلي در قيد تحريمها نبوديم همانطور که امروز هم نيستيم، مردم ما فشارها را تحمل مي کنند اما ما راضي نيستيم که اين همه فشار به مردم وارد شود.

وي بيان کرد: يک همدلي، همکاري و هماهنگي در کشور ايجاد شد، تدابير مقام معظم رهبري و حمايتهاي جانانه ايشان، تصويب قانون توسط مجلس، حمايتهاي قوه قضاييه و دستگاه هاي ديگر، توان دولت براي اجرا و از همه مهمتر حضور و پذيرش مردم همه با هم به سمت اجراي قانون پيش رفتند.

استاندار همدان يادآور شد: ما هر موقع به سمت مردم رفتيم و مسائل را با آنها در ميان گذاشتيم به نتايج خوبي رسيديم. مردم در جريان کارها قرار گرفتند، منافع، مضرات و فشارهاي ناشي از اجراي قانون براي آنان گفته شد.

وي افزود: وقتي که صادقانه امور را با مردم در ميان گذاشتيم، مردم پذيرفتند تا اين بار را بر دوش بگيرند تا قدم بعدي بتوانند از آن استفاده کرده و انقلاب را بيمه کنند.

برخي افراد مشکلات ارز و طلا را به پاي قانون هدفمندي نوشتند

وي با اشاره به اينکه کارها خوب پيش مي رفت تا اينکه اتفاقاتي در زمينه ارز و طلا ايجاد شد، عنوان کرد: برخي بدون اينکه تحقيق کنند با نظرات خود تمامي مشکلات را بر دوش هدفمندي يارانه ها گذاشتند.

آزاد با اشاره به تحريمها يادآور شد: هيچ زماني هيچ کشوري در هيچ نقطه اي از دنيا چنين تحريمي را تحمل نمي کند، خود را فريب ندهيم.

وي ادامه داد: اگر بخواهيم اختلافات دشمنان را به داخل بکشانيم و بگوييم اين مشکلات حاصل تصميم خودي هاست راه را اشتباه رفته ايم.

وي بيان کرد: دشمن همه توان خود را به کار گرفته است، در هر نقطه اي که ما مي خواهيم حرکتي اقتصادي  انجام دهيم دشمن هم حرکتي انجام مي دهد همانطور که بعد از تصميمات دشمنان ما هم راه حلهاي ديگري پيدا مي کنيم.

همه مشکلات را نبايد به پاي قانون هدفمندي نوشت

استاندار همدان گفت: همه مشکلات را نبايد به پاي هدفمندي گذاشت،البته بايد گفت که بخشي از تورم حاصل هدفمندي يارانه هاست و بايد هم اين اتفاق مي افتاد.

وي اعلام کرد: اوضاع بر اين منوال پيش رفت که بايد امروز کار متوقف شود چراکه نتوانستيم براي مردم تفهيم کنيم، جا بيندازيم و بگوييم که چه اتفاقي افتاد. اما در هر صورت ضرري به کشور وارد شد.

به گفته آزاد اگر هدفمندي انجام نمي شد و صرفه جويي اتفاق نمي افتاد در بسياري از زمينه ها همچون تامين سوخت مشکل داشتيم.

وي با تاکيد بر اينکه قطعا دشمن به غير از تسليم از ما مورد ديگري نمي پذيرد، گفت: براي حفظ انقلاب بايد فشارها را تحمل کنيم چون دشمن دست از سر ما برنمي دارد.

وي تصريح کرد: فريب نخوريم که همه اتفاقات امروز از هدفمندي يارانه هاست، يکي از ترفندهاي دشمن دادن آدرس غلط است. دشمن فضا را به گونه اي پيش مي برد تا انحراف پيدا کنيم و ندانيم کجا مي رويم.

آزاد اعلام کرد: ما گوش به فرمان رهبريم و هر آنچه ايشان تدبير کنند و لازم بدانند آن را انجام مي دهيم.

مسؤولان خواسته هاي به حق مردم را پاسخ دهند

وي با تاکيد بر اينکه شرايط تحريم و غير تحريم نبايد خدمت گذاري به مردم را تعطيل کند، گفت: هنوز هم بايد تلاش کنم تا آنچه که مطالبات به حق مردم است پاسخ دهيم. ايران تعطيلي بردار نيست و بايد کار را ادامه دهيم.

وي با بيان اينکه بين مسائل عمراني و اقتصادي استان فاصله است، افزود: هنوز نتوانستيم از امکانات بالقوه موجود در کشور آنطور که بايد و شايد استفاده کنيم، اگر از اين ظرفيتها استفاده کنيم بسياري از معضلات و مشکلات که يکي از آنها اشتغال است حل خواهد شد.

از امکانات بالقوه استان استفاده مطلوبي نمي شود

وي با اشاره به دو کارخانه سيمان شهرستان رزن گفت: از دو کارخانه به غير از فروش سيمان چه استفاده اي مي بريم؟ زيرمجموعه کار سيمان بسيار بالاست اما در اين استان از آن استفاده نمي شود. تبديل سيمان به قطعات بتني اشتغال و ارزش افزوده بالاتري را به دنبال دارد.

استاندار با طرح سوالي مبني بر اينکه چقدر از معدنهاي استان استفاده مي کنيم؟ بيان کرد: سيليس در استان توليد و به مناطق ديگر مي رود، حاصل آن براي استان اين است که معادن و زمينهاي استان را تخريب کنيم و از آن برداشت کنيم و ارزش افزوده آن به بيرون از کشور مي رود که قابل تامل است.

وي از نبود صنايع تبديلي در استان انتقاد کرد و گفت: بسياري از محصولات کشاورزي توليدي استان رتبه هاي اول کشور را دارند اما چقدر از اين محصولات تبديل مي شود. بخش زيادي از آنها به خام فروشي و خام خوري مي رسد.

آزاد تاکيد کرد: نبايد به حداقل ها بسنده کنيم.

وي بيان کرد: برخي علايم و نشانه ها نشان مي دهد که وضع مالي مردم همدان خوب است، اما جرات سرمايه گذاري نيست که کارشناسان و متختصصان بايد اين امر را علت يابي کنند که چرا سرمايه گذاران ما حاضر نيستند در استان با وجود امکانات بالقوه، سرمايه گذاري کنند.

وي خطاب به فرماندار جديد شهرستان رزن نيز گفت: ارتباط خود را مردم هيچوقت قطع نکنيد، سرکشي به روستاها فراموش نشود، نظارت را سرلوحه کار قرار دهيد،از افراد متدين و توانمند در استفاده شود، کارهاي شهرستان بدون توجه به نبود اعتبار پيگيري شود، پروژه هاي عمراني را پيگيري کنيد و آنچه خواسته مردم است به برنامه تبديل کرده و به دنبال انجام آن باشيد.

 در پايان از زحمات هفت ساله ناصر صفايي فرماندار سابق رزن تقدير و کرم اصفهاني به عنوان فرماندار جديد شهرستان رزن منصوب شد.

منبع خبر : ايسنا همدان

يكشنبه 24 دي 1391


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.