تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
صادرات تك محصولي معضل جدي همدان
جهش 3 پله اي رتبه صادرات استان در كشور

معاون امور عمراني استانداري همدان با بيان اينکه نبايد به صادرات تک محصولي منحصر شد، گفت: از هم اکنون بايد به دنبال بازارهاي جايگزين براي صادرات باشيم.

 خسرو سامري در کارگروه توسعه صادرات غير نفتي اظهار کرد: صادرات تک محصولي و منحصر کردن صادرات به کشورهاي محدود و خاص پديده خطرناکي است که از هم اکنون بايد به فکر بازارهاي جايگزين بوده و تنوع کالاهاي صادراتي را افزايش دهيم.

وي تصريح کرد: صادرات کالايي خاص نوعي فرصت و از طرفي تهديد است چراکه اگر در مقصد صادرات کالاهايي همچون کشمش اتفاقي به هر دليلي موجب رخ داده و صادرات را تحت تاثير قرار دهد، بسياري مشکلات در توليد، حمل و نقل و ساير قضايا خواهد داشت.

معاون استاندار همدان به کاهش صادرات سيمان استان اشاره کرد و گفت: زماني اولين کالاي صادراتي استان سيمان بود که با ايجاد کارخانجاتي در مسير صادرات استان ميزان اين صادرات کاهش يافت.

وي ادامه داد: به طور نمونه هم اکنون کشور عراق بازار هدف اصلي صادرکنندگان استان است که اگر به نحوي مشکلي پيش بيايد و نتوانيم به اين کشور کالا صادر کنيم، آيا بازار جايگزيني براي صادرات خواهيم داشت؟

سامري به پتانسيلهاي استان در زمينه خدمات فني مهندسي اشاره کرد و گفت: استان همدان با وجود دانشگاه هاي معتبر و تراز بالا و همچنين وجود نظام مهندسي قوي توانايي هاي بالقوه مي تواند در اين زمينه پر قدرت وارد شود.

وي افزود: هم اکنون پروژه هاي انبوه سازي در اقليم کردستان توسط مهندسان استان آغاز شده است.

وي با بيان اينکه نبايد از پتانسيلهاي سنتي آستان غفلت کرد، تاکيد کرد: صنايع سراميک، سفال و فرش از مهمترين کالاهاي صادراتي استان بوده که امروز با روند کاهشي روبروست و اين موضوع بايد علت يابي شود.

معاون استاندار همدان از رشد سه پله اي صادرات استان در سالجاري نسبت به سال گذشته در کشور خبر داد و گفت: سال گذشته 204 ميليون دلار کالا با منشا توليد استان از گمرکات کشور به ساير کشورها صادر شد که امسال اين رقم در 9 ماهه به 240 ميليون دلار رسيده است.

وي اظهار کرد: سال گذشته استان در رتبه 19 صادراتي کشور بود که در سالجاري سه پله بهبود يافته است.

سامري اعلام کرد: در شهرستانهايي که پتانسيلهاي خوبي براي صادرات دارند گمرک ايجاد شده تا صادرکنندگان به راحتي کارهاي خود را انجام دهند و هم از تمرکز در مرکز استان هم جلوگيري شود.

وي از بخش خصوصي خواست تا به صورت مشخص و قوي وارد اداره جلسات مختلف و پيگيري کاره شده تا بتواند در حل مشکلات موثر و درست عمل کند.

به گفته معاون عمراني استاندار بخش خصوصي مي تواند با پيگيري، انعکاس و ارائه راهکار براي مجموعه دولتي راهگشا بوده و آنها را در انجام تصميمات بهتر ياري کنند

منبع خبر : ايسنا همدان

شنبه 30 دي 1391


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.