تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
استاندار همدان :
75 درصد از اشتغال ايجاد شده توسط خود اشتغالي خانگي اتفاق افتاده است

 "علي محمد آزاد" گفت: بيشترين مشكل اشتغال به دليل نداشتن مهارت، براي فارغ التحصيلان دانشگاهي است.

وي گفت: براي حل اين مشكل بايد بيكاران آموزش نديده را آموزش داد و با آموزش و مهارت فارغ التحصيلان را توانمند كرد.

استاندار همدان با اشاره به اينكه بعضي از دستگاه ها بين اشتغال متعهد شده و ايجاد شده فاصله زيادي وجود دارد، ادامه داد: انجام نشدن تعهدات براي دستگاه هايي كه با بخش خصوصي كار مي كنند توجيهي ندارد.

وي با بيان اينكه مشکل اشتغال در بسياري از مناطق از جمله همدان وجود دارد اضافه كرد: بايد با تدابير مختلف سعي در به حداقل رساندن اين مشكل كرد و به اين نكته نيز توجه داشت كه با افزايش ظرفيت توليد واحدهاي توليدي تا ??? درصد مي توان بخشي از مشکل اشتغال را حل کرد.

وي با اشاره به اينكه همدان يک هزار و 434 واحد صنعتي فعال دارد و هم‌اکنون واحدهاي توليدي با 50 درصد ظرفيت واقعي فعاليت مي‌کنند اظهار كرد: اشتغالزايي تنها با صنايع بزرگ و سنگين محقق نمي‌شود، بخش عظيمي از اشتغال استان همدان در بخش صنايع کوچک تعريف شده است و بايد از اين بخش نيز حمايت کرد.

وي با بيان اينکه حماسه اقتصادي با ايجاد شغل و توليد خلق مي‌شود اظهار کرد: بايد از نقطه صفر که همان ايجاد شغل است فعاليت خود را آغاز کرده و به سمت خلق حماسه اقتصادي حرکت کنيم چراكه وضعيت کشور به گونه‌اي است که به اشتغال نياز دارد، بنابراين بايد برنامه‌ريزي‌ها را به اين سمت سوق داد.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان همدان نيز گفت: استان امسال اشتغالزايي براي 31 هزار و 488 نفر جوياي کار را تعهد کرده که براساس آمار 39 درصد اين تعهد تحقق يافته است.

اقلامي گفت: در شهرستانهاي استان همدان توانسته 38 درصد، ملاير 40 درصد، تويسركان  سه درصد، كبودراهنگ 23 درصد اشتغال تعهد داده را انجام دهند.

وي ادامه داد: همچنين اسدآباد 39 درصد، رزن 56 درصد، بهار 36 درصد، فامنين 73 درصد و نهاوند 40 درصد نيز توانسته اند اشتغال متعهد شده را به نتيجه برسانند.

 اقلامي سهم بخش خوداشتغالزايي را 33 ميليارد تومان برشمرد و گفت: 40 درصد اعتبارات در اين بخش پرداخت شده است.

وي اظهار كرد: هفت هزار و 764 نفر از شاغلان شامل 63 درصد مرد و 37 درصد نيز زن هستند که 75 درصد اين اشتغالزايي به صورت خوداشتغالي و 25 درصد کارفرمايي است

اقلامي گفت: 24 درصد اشتغال ها در بخش صنعت، 48 درصد در بخش خدمات و 28 در صد در بخش كشاورزي اتفاق افتاده است.

وي تاكيد كرد: دو هزار و 964 شغل در بخش صنعت، پنج هزار و 958 شغل در بخش خدمات و سه هزار و 511 شغل نيز در بخش کشاورزي به وجود آمده است.

مديرکل تعاون تصريح كرد:امسال براي اشتغالزايي مبلغ 41 ميليارد تومان اعتبار پيش‌بيني و تاکنون 27 درصد از اعتباراتآن پرداخت شده است.

وي همچنين افزود: بانک ملي با 2.89 ميليارد تومان سهميه، 37 درصد پرداختي دارد، اعتبارات بانک مسکن هنوز ابلاغ نشده است و بانک صادرات نيز با 3.94 ميليارد تومان اعتبار، 53 درصد پرداختي دارد.

وي تصريح کرد: بانک تجارت 43 درصد پرداختي، ملت 44 درصد، سپه 16 درصد، کشاورزي بدون ابلاغ، رفاه کارگران 7 درصد و پست بانک نيز 44 درصد پرداختي دارد.

در اين جلسه نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي گفت: تحريم شرايطي را براي ايران ايجاد كرد كه توانست از غير ممكن، ممكنها را بسازد.

امير خجسته افزود: با جدي گرفتن بحث توليد ملي و اشتغالزايي مي توان حماسه اقتصادي را در جامعه ايجاد كرد و به اين نكته توجه كرد كه امروز قهرمانان ملي در راستاي ايجاد اشتغال گام برمي دارند.

وي همچنين گفت: گردشگري حوزه ايست كه مي توان در آن با ايجاد تحول، اشتغال بيشتري ايجاد كرد و توانمندي استان را در اين حوزه افزايش داد.

وي با اشاره به اينكه بايد در منطقه جهان آباد 30 هزار شغل ايجاد شود، گفت: بايدعزم خود را براي جذب سرمايه گذاران خارجي جزم كنيم.

وي اضافه كرد: با انجام اجراي اصل 44 سرمايه گذاري به بخش خصوصي محول خواهد شد و اين نياز به حمايت از صنايع سنگين و سبك دارد.

منبع خبر : ايسنا همدان

سه شنبه 19 شهريور 1392


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.