تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
استاندار همدان:
كشاورزان بايد تغيير الگوي كشت داشته باشند

 "علي محمد آزاد" امروز در کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان افزود: سالي يک متر از سطح آبهاي زيرزميني استان کاهش مي يابد اما امسال به علت وضعيت بد بارندگي اين کاهش تا پنج متر نيز مشاهده شده است.

وي ايجاد صنايع تبديلي را نيز مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: محصولات خوبي در استان توليد مي شود که مي توان با ايجاد صنايع تبديلي به اشتغال کمک کرد.

آزاد از کارخانه هاي توليد مواد غذايي خواست با افزودن شيفتهاي کاري، علاوه بر افزايش توليد و سودآوري به اشتغالزايي استان نيز کمک کنند.

وي از نحوه اعطاي تسهيلات بانکي انتقاد کرد و گفت: اينکه کسي براي گرفتن پنج ميليون تومان وام، بارها به بانک مراجعه کند درست نيست، با اين اوضاع نمي توان اشتغالزايي کرد.

فرماندار اسدآباد نيز گفت: 50 درصد اشتغال تعهد شده شهرستان در سال جاري محقق شده و تاکنون براي هزار و 127 نفر اشتغال ايجاد کرده ايم.

"حمزه عبدکوند" افزود: تسهيلات مشاغل خانگي شهرستان در سال گذشته 80 درصد تحقق يافت، امسال دو ميليارد و 450 ميليون تومان تصويب شده که تا کنون بانکها تامين نکرده اند.

وي خاطرنشان کرد: 44 درصد جمعيت شهرستان به کشاورزي مشغولند و چهار هزار نفر به رانندگي وسايل نقليه سنگين و نيمه سنگين اشتغال دارند چراکه اين شهرستان قطب حمل و نقل استان است.

وي اظهار کرد: درحوزه کشاورزي بيش از 50 حلقه چاه خشک يا تخريب شده و يا با رانش مواجه بوده است که با توجه به اين موضوع بازنگري در برنامه هاي کشاورزي و روي آوردن به کشتهاي کم آب بر نياز است.

عبدکوند اضافه کرد: کارخانه هاي کنستانتره، گندله سازي و ذوب آهن اسدآباد سه پروژه صنعتي در دست اجراي شهرستان است که با بهره برداري از آن براي 800 نفر به صورت مستقيم و براي سه هزار نفر به صورت غير مستقيم اشتغالزايي دارد.

رشته هاي دانشگاهي اسدآباد با بازار کار همخواني ندارد

فرماندار اسدآباد از عدم تناسب رشته هاي دانشگاهي با بازار کار شهرستان گلايه کرد و گفت: اين مشکل ناشي از ارتباط ضعيف صنعت و دانشگاه و سهم ضعيف شهرستان از صنعت است.

عبدکوند بيان کرد: در سالهاي گذشته تسهيلات خوداشتغالي پرداخت شده که متاسفانه به علت نبود نظارت، تسهيلات به صورت 100 درصدي در زمينه اشتغال و توليد هزينه نشده است.

وي درباره شهرک صنعتي اسدآباد نيز گفت: براي تملک اراضي، جانمايي و زيرساختهاي آب، برق و گاز بيش از يک ميليارد تومان هزينه شده و در حال حاضر از 28 واحد مستقر تنها هشت واحد فعال است.

49 درصد اشتغال استان در بخش غير مسکن محقق شد

مديرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعي استان همدان نيز از تحقق 49 درصدي اشتغال تعهد شده استان در بخش غير مسکن در نيمه اول سال خبر داد و گفت: در اين مدت 15 هزار و 334 شغل ايجاد شده است.

"مسعود اقلامي" افزود: شهرستان همدان 43 درصد، ملاير 45 درصد، تويسرکان 48 درصد، کبودراهنگ 51 درصد، اسدآباد 50 درصد، رزن 67 درصد، بهار 47 درصد، فامنين 80 درصد و نهاوند 49 درصد اشتغال تعهد شده خود را ايجاد کرده اند.

وي اضافه کرد: 62 درصد اشتغال ايجاد شده براي مردان و 38 درصد براي زنان بوده است.

اقلامي اظهار کرد: 14 ميليارد و 387 ميليون تومان که معادل 43 درصد تعهد بانکها بوده براي خوداشتغالي متقاضيان پرداخت شده است

منبع خبر : ايسنا همدان

چهارشنبه 10 مهر 1392


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.