تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
نماينده همدان در مجلس:
دانشگاهها نيروي بيكار توليد مي كنند

 دکتر "ابراهيم کارخانه" امروز در شوراي اشتغال و سرمايه گذاري استان افزود: سالانه 200 تا 300 هزار نفر از دانشگاهها فارغ التحصيل مي شوند اما به علت نداشتن مهارت نمي توانند جذب بازار کار شوند.

وي اضافه کرد: چالشي ترين مسئله کشور اشتغال است که اگر چاره اي براي آن انديشيده نشود به مسئله اي امنيتي تبديل خواهد شد.

کارخانه تصريح کرد: باوجود در اختيار داشتن ذخاير معدني و رتبه هاي تک رقمي در منابع گاز، نفت، روي، آهن و مس به علت نداشتن مديريت قوي با مشکل اشتغال مواجهيم.

نماينده همدان در خانه ملت اظهار کرد: مشکل اشتغال با برگزاري جلسات حل نمي شود، با وجود اعلام اشتغالزايي براي 15 هزار و 334 نفر در استان از ابتداي سال هنوز مشاهده مي شود آمار بيکاري چشمگير است، اين موضوع در کشور نيز ديده مي شود.

وي ادامه داد: راس هرم بيکاري در کشور را فارغ التحصيلان دانشگاهي تشکيل مي دهند که بايد در اين زمينه تحول ايجاد شود چراکه ظرف ساختار تشکيلاتي ما بيش از اين جوابگو نيست.

کارخانه گفت: هنگامي که از ارتباط بيشتر بين صنعت و دانشگاه سخن به ميان مي آيد، دانشگاه اعلام مي کند که وظيفه اش تربيت نيروي متخصص است.

بيکاران شناسنامه دار نيستند

وي از شناسنامه دار نبودن بيکاران نيز انتقاد کرد و گفت: بايد ابتداي شناسنامه توانمنديهاي بيکاران شناسايي شود تا در اين راستا اشتغالزايي صورت گيرد. سامانه اي بايد طراحي شود تا انضباط اشتغالي ايجاد کند تا وضعيت پراکنده کنوني سامان يابد و عدالت ايجاد شود.

نماينده همدان در مجلس، نحوه توزيع وام خود اشتغالي را نيز ناکارآمد ارزيابي کرد و افزود: تا کنون دو هزار نفر از تسهيلات خوداشتغالي استفاده کرده اند که پس از گذشت چند ماه دوباره در ليست دريافت کنندگان وام قرار مي گيرند چراکه تسهيلات قبلي را براي حل مسائل و مشکلات زندگي خود صرف کرده اند.

بايد سرباز صنعت داشته باشيم

وي درباره دوره سربازي فارغ التحصيلان دانشگاهي اظهار کرد: بايد سرباز صنعت داشته باشيم تا فارغ التحصيلان دانشگاهي به جاي گذراندن دوره سربازي در ادارات وارد صنعت شده و مهارت آموزي داشته باشند. دانشگاهها نيز بايد سرفصل دروس خود را طوري تنظيم کنند که دانشجو هنگام تحصيل مهارت آموزي داشته و در نهايت مدرک علمي مهارتي دريافت کند.

منبع خبر : ايسنا همدان

چهارشنبه 10 مهر 1392


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.