تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
مدير كل فني و حرفه اي همدان
رشته هاي فني و حرفه اي براي ايجاد زمينه اشتغال دگرگون مي شود

سيد مهدي باقري عنوان کرد: آموزش فني و حرفه اي براي تحقق نام امسال"توليد ملي، حمايت از کارو سرمايه ايراني" رشته هايي را گسترش مي دهد که در اشتغال سهم بسيار خوبي داشته باشد چرا که پتانسيلهاي خوبي در استان همدان وجود دارد.

وي اظهار کرد: رشته گوهرشناسي و جواهرسازي يکي از رشته هايي است که در تمامي مناطق کشور به ويژه در قسمت شرق کشور بايد گسترش يابد.

وي خاطرنشان کرد: در کشورهاي افغانستان و پاکستان سنگ هاي قيمتي زيادي وجود دارد که در شرق کشور اين رشته شرايط پيشرفت بيشتري به همراه دارد.

باقري اذعان کرد: در حال حاضر 16نفر در رشته گوهرتراشي و جواهرسازي در استان همدان در حال آموزش هستند که اين تعداد متناسب با آمار استاندارد تامين نيازهاي استان است.

وي يادآورشد: يکي از بيشترين درخواست هاي افراد مناطق حواشي شهر در توانمندسازي حاشيه شهر ايجاد کارگاه هاي آموزشي فني و حرفه اي بود که در حال حاضر در منطقه شهرک مدني کارگاه آموزشي با رشته هاي مختلف ويژه خانم ها و آقايان راه اندازي شده که در اين راستا مي توانند براي رفع نياز خود به آموزش در رشته هاي مختلف بپردازند.

باقري تاکيد کرد: صنعت گران و توليدکنندگان بايد با يکديگر تعامل داشته باشند و براي تحقق نام امسال"توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني" تلاش جدي داشته باشند.

وي از عدم استقبال مردم ملاير از کارگاه آموزشي جوشکاري انتقاد کرد و گفت: متاسفانه از اين کارگاه با وجود تمامي تجهيزات هيچ گونه استقبالي نشده است در حاليکه اين کارگاه يکي از کارگاههاي مهم در غرب کشور است.

باقري بيان کرد: به محض ساخت کارخانجات نيروهاي کار آموز فني و حرفه اي براي فعاليت در کارخانجات اولويت استخدام دارند.

وي در پايان گفت: مردم بايد روحيه مطالبه گري را درخود افزايش دهند تا مشکلات جامعه با پرسش و درخواست مردم برطرف شود

 

منبع خبر : ايسنا همدان

دوشنبه 5 تير 1391


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.