تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
مديركل كار، تعاون و رفاه اجتماعي همدان:
بخش خصوصي در بازارچه هاي فروش سرمايه گذاري كنند

"مسعود اقلامي" در مراسم تجليل از زنان نمونه سرپرست خانوار با بيان اينكه تسهيلات براي حمايت از مشاغل خانگي ارائه مي شود، اظهار كرد: سال گذشته 16 هزار مجوز اشتغال خانگي در استان همدان صادر و براي اين نوع فعاليتها 300 رشته شغلي در نظر گرفته شده كه 10 هزار نفر براساس تسهيلات ابلاغي به بانکهاي عامل معرفي شدند.

وي در ادامه به افزايش ارزش افزوده با رونق توليدات خانگي اشاره کرد و تصريح كرد: بهترين راهکار در اين زمينه توليد قطعات کارخانجات در قالب مشاغل خانگي است به نحوي که در کارگاه‌هاي بزرگ فقط کارهاي فني و مونتاژ انجام شود.

اقلامي اضافه كرد: بر اين اساس قيمت محصولات کاهش و مصرف کنندگان تمايل بيشتري براي خريد توليدات داخلي پيدا مي‌کنند.

اقلامي در رابطه با نحوه انتخاب مديران و کارگران نمونه زن سرپرست خانوار فعال در مشاغل خانگي نيز بيان كرد: با توجه به نقش زنان در مقوله کار، اشتغال و توليد، هر ساله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي مديران و کارگران نمونه زن را که در کارگاه‌ها فعاليت مي‌کنند و حرکت مؤثري در توسعه کشور دارند مورد تقدير قرار مي‌دهد.

وي با اشاره به اينكه پنج زن سرپرست خانوار همداني رتبه ملي دريافت کردند، خاطرنشان كرد: فردي که در دو سال متوالي به عنوان زن سرپرست خانوار نمونه در استان همدان شناخته شود در سطح کشوري مورد تقدير واقع مي‌شود.

مديرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعي استان همدان با بيان اينکه نبود بازارچه‌هاي فروش توليدات زنان سرپرست خانوار، مهمترين مشکل مشاغل خانگي است، اعلام كرد: بر اساس مصوبه کارگروه اشتغال در سال گذشته در ورودي و خروجي استان همدان بازارچه‌هاي خوداشتغالي و فروش محصولات مشاغل خانگي ايجاد مي شود.

وي عنوان کرد: در حال حاضر يک بازارچه ايجاد شده است و جانمايي راه‌اندازي سه بازارچه ديگر توسط سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري همدان صورت گرفته ولي براي تسريع در روند فعاليت اين مراکز نيازمند سرمايه‌گذاري بخش خصوصي هستيم. منبع خبر : ايسنا استان

چهارشنبه 14 تير 1391


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.