تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان همدان:
اشتغال تبعه افغاني در همدان ممنوع است/ در حال حاضر 17 تبعه متخصص خارجي در همدان كار مي كنند

"مسعود اقلامي" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)_منطقه همدان، با بيان اينکه ورود اتباع خارجي به کشور و استان داراي ضوابط خاصي است، اظهار کرد: در حال حاضر 17 تبعه خارجي متخصص به جز افغان در بخشهاي مختلف در همدان کار مي کنند.

وي تصريح کرد: اگر تبعه خارجي به عنوان توريست وارد استان شود استانداري و ادارات مربوطه پيگير کار او هستند اما اگر براي شاغل شدن وارد شود بايد پروانه کار داشته باشد.

اقلامي ادامه داد: درخواست و اعلام نياز کارفرما به تخصص يک تبعه خارجي به جز افغان در کميته اي مورد بررسي قرار مي گيرد تا فردي مشابه در ايران يا همدان با تخصص مورد نياز وجود نداشته باشد و پروانه کار براي او صادر کنند در غير اين صورت با ورود و صدور پروانه کار براي وي ممانعت به عمل مي آيد.

وي خاطرنشان کرد: بعضا در مواردي دستگاه هايي از کشورهاي خارجي خريداري مي شود که در قرارداد ذکر شده نصب و تحويل توسط کارشناسان شرکت بايد انجام شود و در کوتاه مدت کار انجام مي گيرد و فرد از استان و کشور بايد خارج شود.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان همدان اظهار کرد: کارفرما موظف است اين موارد را از طريق نيروي انتظامي و اداره اطلاعات امنيت گزارش دهد.

وي تصريح کرد: يکي از ضوابط فعاليت تبعه خارجي در محيط هاي کاري استان اين است که طي يک سال به نفرات ايراني مهارت خود را آموزش دهد و پس از آن از کشور خارج شود.

اقلامي با بيان اينکه نظارت بر امور تبعه خارجي در استان از طريق نيروي انتظامي و اداره اطلاعات امنيت وجود دارد، تاکيد کرد: در صورت شناسايي تبعه خارجي شاغل بدون مجوز در استان طبق مقررات و ضوابط با وي برخورد شده و جريمه هاي سنگيني براي کارفرما لحاظ خواهد شد.

وي خاطرنشان کرد: اين موارد را کنترل مي کنيم و معمولا چنين تخلفاتي را در استان شاهد نيستيم.


 

منبع خبر : ايسنا همدان

چهارشنبه 6 آذر 1392


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.