تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
استاندار همدان:
آمار غلط اشتغال مردم را بي اعتماد كرده است/ همت كنيد گذشته ها را جبران كنيم

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه همدان، "محمدناصر نيكبخت" در هشتمين كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان همدان با بيان اينكه اشتغال واقعي اشتغالي است كه تامين اجتماعي آن را تاييد كرده باشد و افراد شاغل بيمه شده باشند، اظهار كرد: مردم و رسانه ها آمار غلط را از ماقبول نمي كنند و آنقدر آمار بالا و پايين اعلام كرده ايد كه مردم نسبت به ما بي اعتماد شده اند.

وي ادامه داد: از اين پس مديران آماري را اعلام كنند كه به تاييد تامين اجتماعي استان نيز رسيده باشد.

وي در حين ارائه گزارش اشتغال شهرستانها نسبت به آمار اشتغال برخي شهرستانها از جمله فامنين واكنش نشان داد و گفت: بخشي از آمار اشتغال شهرستانها سوري است چرا كه هيچ صنعتي در شهرستان ايجاد نشده و فقط با تخصيص اعتبار اشتغال ايجاد شده است.

توسعه استان همت همگاني مي طلبد

استاندار همدان عمده ترين مشكلات كشور و استان را بيكاري و توليد دانست و گفت: از ابتداي ورود به استان همت همگاني را براي توسعه استان طلب كردم از اين رو مي خواهيم تمامي مديران كمك كنند تا استان به توسعه اي كه استحقاق آن را دارد برسد.

نيكبخت با تاكيد بر اينكه بيش از 50 درصد توسعه استان در كارگروه اشتغال رقم مي خورد، تصريح كرد: توسعه با سرمايه گذاري محقق مي شود و اين سرمايه گذاري نيازمند حضور سرمايه گذاران در عرصه است چرا كه دولت براساس قانون نمي تواند سرمايه گذاري كند ولي مي تواند بستر را براي سرمايه گذاري فراهم آورد.

وي خاطرنشان كرد: همراهي سرمايه گذار توسط مديران يكي از ضرورتهاي توسعه به شمار مي رود كه مديران دستگاه و بانكها بايد در اين راستا گامهاي موثري بردارند، از طرفي بايد اعتماد سرمايه گذاران را جلب كنيم.

استاندار يادآور شد: اگر بتوانيم يك سرمايه گذار توانمند نيز در استان جذب كنيم پيروز شده ايم و مديران بايد با روحيه تلاش گري پيش روند تا بتوانيم همدان را به جايگاه خود برسانيم.

سرمايه گذاران سرمايه استان هستند

نيكبخت از مديران بانكها خواست روند همكاري و همراهي با سرمايه گذار را بهتر كنند و كارشناسان نيز بدانند سرمايه گذاران سرمايه استان محسوب مي شوند.

وي بهبود وضعيت معيشت، اقتصاد و كس و كار مردم را گفتمان دولت تدبير و اميد اعلام كرد و گفت: علاوه بر اينكه بهبود اين وضعيت وظيفه مديران محسوب مي شوند بلكه بايد اين تعهد را به عنوان گفتمان دولت عملي كنيم.

وي يادآور شد: بانكها بيشتر مايلند كه در بخش بازرگاني فعاليت كنند و تسهيلات ارائه دهند درصورتي كه بخش توليد بايد مورد اهميت باشد ، بانكها نبايد بخش توليد را به ساير بخشها ترجيح دهند چراكه بيشترين استغال در اين بخش است.

وي اعلام كرد: 20 ميليون يورو براي براي توسعه فولاد ويان جذب شده است و اميدواريم هر چه سريعتر ابلاغ شود.

همه همت كنند گذشته ها را جبران كنيم

وي با تاكيد بر ايجاد اشتغال در استان افزود: روند ايجاد اشتغال در استان را روان نديدم ولي نبايد اين اقدام را از چشم دبيرخانه و ساير مديران ديد بلكه شرايط بر اين منوال بوده و همه بايد همت كنند تا گذشته ها را جبران كنيم.

وي درباره تسهيلات صندوق توسعه ملي نيز گفت: با توجه به اينكه مهلت استفاده از اين تسهيلات تاپايان سال است بايد از اين فرصت استفاده كرد.

وي از مديران خواست طرح هايي كه براي دريافت تسهيلات ارزي در بانكهاهستند هر چه سريع تر تعيين تكليف كنند.

به دنبال درآمدزايي از فروش زمين شهركهاي صنعتي نباشيد

نيكبخت با بيان اينكه قرار بود فرمانداران سرمايه گذاراني را به بنده اعلام كنند، افزود: فرمانداران تلاش خود را مي كنند ولي من گزارشي هنوز دريافت نكرده ام، البته جذب هر سرمايه گذار موردنظر نيست بلكه بايد اهليت و آورده مناسبي داشته باشند.

استاندار همدان با بيان اينكه شهركهاي صنعتي يكي از عوامل اساسي در جذب سرمايه گذار محسوب مي شوند، يادآور شد: شهركهاي صنعتي يكي از بسترهاي مناسب براي جذب سرمايه گذاراست چراكه تمامي خدمات و زيرساختهاي مورد نياز به صورت تجميعي در آنجا فراهم آمده است.

وي خطاب به مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان گفت: البته قيمت زمين شهركها نبايد به گونه اي باشد كه سرمايه گذار را فراري دهد، قيمت تمام شده زمينها را با صرفه جويي تمام محاسبه كنيد و به دنبال درآمد زايي با فروش زمين نباشد.

نيكبخت افزود: قيمتها را تعديل كنيد به گونه اي كه براي مردم جاذب باشد، اگر سرمايه گذاران در در شهركهاي صنعتي مستقر نشوند زمينهاي كشاورزي را براي استقرار صنايع انتخاب مي كنند.

وي با اشاره به سفر وزير ورزش و جوانان به استان همدان گفت: وزير ورزش و جوانان قولهايي در رابطه با كمك به دو تيم پاس و اولند داده است و اميدواريم وضعيت اين دو تيم بهتر شود.


 

منبع خبر : ايسنا همدان

جمعه 8 آذر 1392


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.