تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
استاندار همدان :
بدون همكاري بانك ها اقتصاد استان رونق پيدا نمي كند

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه همدان، "محمد ناصر نيکبخت" روز يکشنبه با حضور در شوراي هماهنگي بانک هاي استان که در بانک ملي تشکيل شده بود، گفت: بدون کمک بانک ها هيچ اقتصادي رونق پيدا نمي کند و هيچ سرمايه گذاري رغبت آمدن به همدان را نخواهد داشت. همدان آينده روشني دارد ولي حق بدهيد بايد انگيزه، براي سرمايه گذار تعريف کنيم که يکي از اين انگيزه ها مي تواند تعهد به وي مبني بر اينکه بدون هيچ  پيچ و خم و گرفتاري در بروکراسي و گرفتاري هاي ديگر تسهيلات دريافت خواهد کرد، باشد.

وي خواستار احترام و نگاه دور از توهين به سرمايه گذار شد و افزود: بر اساس قانون دولت حق سرمايه گذاري ندارد و تنها بخش خصوصي مي تواند سرمايه گذاري کند و بخش خصوصي هم علاقه مند است تا بانک را در سرمايه گذاري مشارکت داده و در کنار خود ببيند و  حتي سرمايه گذاراني که بنيه مالي خوبي دارند نيز علاقه مند به شراکت با بانک هستند، پس وجود بانک براي سرمايه گذاري لازم است.

نيکبخت با بيان اينکه دست استمداد بسوي همه مديران بانکها دراز مي کنم، اضافه کرد: همه کمک کنيد تا استان در توسعه به پيش برود زيرا در "همت همگاني براي توسعه استان" بانک ها در اولويت هستند و لازم است بانک ها به توسعه استان بيشتر فکر کنند و اشتغال و رفع مشکل بيکاري را در اولويت برنامه هاي خود قرار دهند .

 وي با يادآوري جلسه اي که با فعالان صنعت و معدن و بازرگاني و کشاورزي استان داشته است، خاطرنشان کرد:  جلسه امروز تکميل کننده آن جلسه است زيرا هيچ حرکتي در استان و هيچ استاني، به نفع مردم بدون پشتوانه بانک ها صورت نخواهد گرفت و بانک اگر وارد عرصه هاي سرمايه گذاري نشود، هيچ توفيقي حاصل نخواهد شد.

استاندار با تصريح اينکه اهميت بانک ها در توسعه کشور خيلي بالا است و در اين موضوع تاثير گذار هستند، اظهار کرد: دولت تدبير و اميد بر اساس نظر و دستور مقام معظم رهبري و نامگذاري سال به نام حماسه سياسي و حماسه اقتصادي  تحقق اين حماسه ها را دنبال مي کند که حماسه سياسي با حضور همه آحاد مردم در  انتخابات و بيرون آمدن دولت تدبير و اميد  تحقق يافت و دولت در سايه رهنمودهاي مقام معظم رهبري و اقبال و استقبال مردم بناي خدمتگذاري را بر عهده گرفت .

نيکبخت با تاکيد بر اينکه گفتمان مطرح شده دولت در انتخابات بيشتر حول محورها و مسؤوليت هاي اقتصادي بود، افزود: گفتمان دولت بهبود و ارتقاء وضعيت اقتصادي مردم، بهبود فضاي کسب و کار و بهبود معيشت مردم و دريغ نکردن از خدمات اضطراري براي مردم بود که در کنار آن عقلانيت در تصميم گيري ها و اعتدال در رفتار نيز مطرح شد اما محور گفتمان توجه به مشکلات اقتصادي بود و مردم استقبال کردند و دولت شروع به کار کرد.

وي ادامه داد: در شروع به کار، دولت تشخيص داد يکي از عمده ترين مشکلات کشور مسائل تحريم و بين المللي است و با حمايت مقام معظم رهبري، در بحث انرژي هسته اي که اساس آن براي ما خيلي مهم است، با حفظ خطوط قرمز کشور در مذاکرات بين المللي با  تمام دنيا مذاکره شد و پنج کشور نماد تمام کشورهاي جهان بودند.

نيکبخت تصريح کرد: دولت خوب تشخيص داد که تحريم ها کاغذ پاره نسيت و تحريم  تنها ظالمانه نيست بلکه هر حرکتي که از کانال استکبار جاري شود، ظالمانه است و تحريم تا حد زياد ظالمانه بود البته در مذاکرات به مرحله خوبي رسيديم و وضعيت بهتر خواهد شد و تحريم ها به ناچار توسط استکبار حذف خواهد شد و به همين دليل، افق براي وضعيت اقتصادي مطلوب و روشن است.

وي اضافه کرد: شايد شرايط براي حماسه اقتصادي مهيا باشد اما در اين وضعيت مديران بانکها به همه دست اندرکاران اقتصاد کمک کنند و تا عادي شدن شرايط در کمک به مردم کم گذاشته نشود.

استاندار با بيان اينکه مشکلات بانک ها را مي داند، تصريح کرد: معوقات که نزد مردم مانده از مهمترين مشکلات بانک ها است و حق با آنهاست، معوقات بايد تعيين تکليف شده و بررسي شود که چرا معوقات افزايش يافته زيرا به نظر دليل اين معوقات همه مطالعه  نداشتن در برداخت تسهيلات نبوده است بلکه مشکلات اقتصادي و تحريم  نيز تاثير گذاشته است.

نيکبخت خاطرنشان کرد: دو مورد را بانک براي ارائه تسهيلات در نظر بگيرد ، توجيه طرح و اهليت متقاضي تا پس از موافقت بانک، طرح به کارگروه اشتغال براي تصويب بيايد.

وي افزود: يکي از دلايل معوقات بانک ها تحريم است زيرا اگر واحدي سرمايه در گردش و بازار نداشته باشد قسط هم نمي تواند پرداخت کند، در اين شرايط با واحدهايي که معوقات دارند، جلسه بگذاريد تا به آنها اميد داده و تعيين تکليف شوند  و با ساماندهي به سمت بهبود وضعيت اقتصادي و اشتغال پيش بروند .

استاندار در ادامه جلسه گفت: از بانک هاي خصوصي براي شرکت در جلسات شوراي بانک ها دعوت شده و از نظرات آنها استفاده شود تا تمامي بانکها در فعاليت هاي اقتصادي استان بيشتر فعال باشند.

نيکبخت خطاب به مديران بانکها گفت: از کارشناسان، معاونان و هيات مديره به گونه اي بخواهيد که سخت گيري هميشه کارگشا نيست تا با نياز استان و فرهنگ حاکم کشور همراهي کنند.

وي با بيان اينکه پرداخت تسهيلات در شرايط کشور کمک به توليد است، اظهار کرد: هيچ انتظار و توقع نداريم که شما به توليد کننده اي تسهيلات بدهيد که بدانيد طرح سوري است، شغل نمي آورد و مشکلات به دنبال دارد و ما به  بانکها هرگز براي اينگونه طرح ها فشار نخواهيم آورد.

استاندار اضافه کرد: انتظار ندارم به سفته مديران نيز به تنهايي وام دهيد، وثيقه متعادل بگيريد.

نيکبخت با يادآوري تقديم لايحه بودجه 93 از سوي رييس جمهور به مجلس در صبح امروز خاطر نشان کرد: اين حرکت رييس جمهور  توجه به وضعيت اقتصادي با روشن شدن  تکليف بودجه در موعد مقرر و وفاي به عهد را به اثبات رساند.

در اين جلسه رييس امور شعب بانک ملي استان گزارشي از وضعيت بانک هاي استان و مهمترين مشکلات آنها ارائه داد و ضمن اعلام آمادگي همه جانبه بانک ها براي همکاري با دولت، خواستار کمک استاندار در تعين تکليف معوقات بانک هاي استان شد.

همچنين خورشيدي، مشاور اقتصادي استاندار در امور بانکي و بيمه اي، اشتغال و توليد را از عوامل موثر براي فرهنگ سازي در جامعه دانست و خواستار کوتاه شدن مدت زمان اعطاي تسهيلات و فعال تر شدن کارشناسان بانک ها شد.

منبع خبر : ايسنا همدان

دوشنبه 18 آذر 1392


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.