تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
رئيس كميسيون اصل 90 مجلس:
آمار واقعي از بيكاري وجود ندارد

محمدعلي پورمختار روز پنج شنبه سوم بهمن ماه سالجاري در كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان، افزود: غيرواقعي بودن آمار ارائه شده باعث تصميم گيري هاي اشتباه مي شود و معتقدم بايد آمارها را واقعي كنيم كه اين امر با انجام امور فرهنگي و هماهنگي بيشتر بين دستگاه ها تحقق مي يابد.

وي با بيان اينكه نمايندگان همواره نيمه خالي ليوان را به علت دريافت مسائل و مشكلات مي بينند، اظهار كرد: وقتي وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي مي گويد 2.5 ميليون شغل داريم كه داوطلب ندارد و كسي حاضر نيست در اين شغل كار كند واقعيت تلخي است به طوريكه بين امور مورد نياز و نگاه بيكاران فاصله افتاده و بايد با فعاليتهاي فرهنگي پر شود.

پورمختار در ادامه گفت: آمارهاي ارائه شده در بخش اشتغال خوب است اما اگر امكان دارد آمارهاي نسبي را نيز در اختيار ما بگذاريد تا استفاده كنيم و با شرايط جاري و واقعي موجود تطبيق دهيم.

وي قول داد از ظرفيت مجمع نمايندگان براي مساعدت حداكثري براي رفع مشكلات پيش روي اشتغالزايي استفاده كند و حتي اگر نيازمند قانونگذاري و اصلاح برخي قوانين بود، ورود يابد.

نماينده مردم كبودراهنگ و بهار در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: اگر دو شهرك صنعتي بزرگ استان شامل بهاران و ويان راه بيفتد حداقل سه هزار شغل ايجاد مي شود.

وي يكي ديگر از موانع موجود در ايجاد اشتغال را مربوط به حوزه مسائل بانكي دانست و افزود: اين موانع در واگذاري وامهاي خوداشتغالي و اشتغال خانگي و سرمايه در گردش است.

وي جذب حداقلي اعتبار كشاورزي توسط شهرستان بهار را ناشي از عدم پذيرش اسناد غيرشهري مردم بهار عنوان كرد.


 

منبع خبر : ايسنا همدان

شنبه 5 بهمن 1392


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.