تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
مدير امور شعب بانك ملي استان همدان:
بخش عظيمي از پول استان در دل بانكهاي خصوصي است

منوچهر رضانيا روز پنج شنبه سوم بهمن ماه سالجاري در كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان، افزود: بالاي 55 درصد از سپرده گذاريها در بانكهاي خصوصي است و با پرداخت سودهاي كلان و تبليغات گسترده موجب افزايش تورم مي شوند.

وي ادامه داد: تنها 13 بانك از 29 بانك دولتي و خصوصي و هشت موسسه موجود در همدان كمك حال دولت و مجموعه توليد و اشتغال هستند و 53.7 درصد منابع در اين 13 بانك است.

رضانيا با اشاره به اينكه در بخش صنعت و معدن نسبت به ساير استانها ضعيف عمل كرده ايم، اظهار كرد: 20.7 درصد به بخش كشاورزي، 13.5 درصد در بخش صنعت و معدن، 46.58 درصد در بخش مسكن و ساختمان و 19.8 درصد مربوط به بخش خدمات بازرگاني چهار سرفصل تسهيلات پرداختي به اقتصاد استان تا پايان آذرماه بوده است.

وي تصريح كرد: بيشترين نقدينگي در كل بانكها مربوط به شهر همدان با 53.7 درصد منابع ريالي است و بايد مردم را به سمت سرمايه گذاري منابع ارزان قيمت سوق دهيم تا براي نظام بانكي ارزان تمام شود.

مدير امور شعب بانک ملي استان همدان اظهار كرد: در 13 بانك استان 33.4 درصد سپرده گذاري بلندمدت با سود بين 20 تا 24 درصد و 34.62 درصد سپرده گذاري كوتاه مدت با سود 14 درصد داريم همچنين در بخش جاري 16.8 درصد و در بخش پس انداز 12.1 درصد منابع داريم.

وي به وجود رقابت ناسالم در مجموعه بانكهاي استان اشاره كرد و افزود: تمام آحاد مردم به سمتي مي روند كه پول را در جريان نقدينگي سودآور قرار دهند به طوريكه افزايش منابع در سپرده گذاريهاي كوتاه مدت و بلندمدت نسبت به پس انداز جاري بيشتر است.

رضانيا خاطرنشان كرد: بخش عظيمي از پولهاي بانكهاي دولتي نيز وقتي ادارات حقوق كاركنانشان را در اواخر ماه پرداخت مي كنند خالي مي شود.

وي با اشاره به اينكه در استان در سنوات گذشته ميزان پرداختي ها نسبت به منابع 108 تا 113 درصد بوده است، اظهار كرد: نسبت منابع نسبت به مصارف ديداري 108 درصد و بدون ديداري 113 درصد است.

وي ادامه داد: مطالبات بانكها نيز نسبت به سال گذشته كاهش يافته اما چشمگير نبوده است

منبع خبر : ايسنا همدان

شنبه 5 بهمن 1392


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.