تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
استاندار همدان:
اقتصاد غيربيمار به مردم ارائه دهيم

 محمدناصر نيکبخت روز چهارشنبه 14 اسفندماه سالجاري در کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان، از فرمانداران خواست: اهم تلاششان را براي توسعه اقتصادي و بهبود وضعيت موجود و تعيين و تکليف واحدهاي تعطيل و در شرف تعطيل شهرستانها داشته باشند.

وي افزود: تا 22 اسفند فرصت داريد نتيجه توافقات عملي با بانکها براي تعيين و تکليف و تقسيط تسهيلات دريافتي گذشته و ارائه سرمايه در گردش جديد براي احيا و تکميل ظرفيت توليد اين واحدها، ارائه دهيد.

وي ادامه داد: فرمانداران بايد بر روي تک تک طرحها ورود يابند و حتي اگر لازم شد مستقيما با بانکها وارد بحث و تعامل شوند و متقاضياني که همکاري و تمکين لازم با بانکها را ندارند، اعلام کنيد چراکه بازگشت واحدهاي غيرفعال به گردونه توليد موجب رونق اشتغال مي شود.

وي اضافه کرد: براي واريز پنج درصد از معوقات بانکي بانک نبايد به دنبال متقاضي برود بلکه سازمانها و دستگاه هاي مرتبط نيز بايد ورود يابند و پيگيريهاي لازم را داشته باشند. هر مشکلي داريم از بانک مطالبه نکنيم و خود هم همراهي داشته باشيم.

وي خطاب به بانکها گفت: اگر شيوه تعامل با متقاضي را تسهيل کنيد علاوه بر اينکه تعداد معوقات کاهش مي يابد، بازپرداخت متقاضي با از سرگيري فعاليتهايشان نيز راحت تر مي شود.

وي تصريح کرد: بانکها و متقاضيان شريک يکديگرند و دو شريک بايد مناسباتشان دوستانه و اعتمادآور باشد وگرنه به نتيجه نمي رسند.

نيکبخت با بيان اينکه در اين دوره از بانکها با وجود مضيقه و تنگناهايي که داشتند رضايت دارم، تاکيد کرد: تلاش مضاعفي براي فعالسازي، ساماندهي و تخصيص اعتبار به واحدهاي تعطيل و در آستانه تعطيلي داشته باشيد و در صورت امکان سفته، ضامن يا وثيقه ديگري از متقاضي بپذيريد.

وي با بيان اينکه وجود ماده 16 در قانون براي تعيين و تکليف معوقات بانکي طرحهاي تعطيل شده و در بحران تعطيلي نجات بخش است، تصريح کرد: استان همدان در اين زمينه الگو شده و وزير کشور و آقاي سيف به دنبال تسري شيوه کاري ما در کل کشور هستند.

وي خطاب به بانک کشاورزي گفت: مشتريهاي شما با ساير بانکها متفاوت است چراکه مبلغ کمتري درخواست دارند و توانايي شان به علت داشتن وثيقه اراضي کشاورزي کم است بنابراين بايد ملاحظه آنها را داشته باشيد.

استاندار همدان افزود: برخي از متقاضيان دريافت سرمايه در گردش وثيقه خارج از طرح ندارند و پيشنهاد مي کنم بانکها بر روي وثيقه هاي موجود ارزيابي مجدد داشته باشند و در صورت کسري سفته از آنها بگيرند.

وي ادامه داد: به عنوان مثال طرحي در شهرستان ملاير وجود دارد که 30 هزار دلار صادرات کشمش دارد و بين 30 تا 35 کارگر در آنجا مشغول به کار هستند و نياز به سرمايه در گردش دارد و در اين حاليست که اگر بانک کشاورزي ملک اين واحد توليدي را تصرف کند هيچ سودي برايش ندارد بنابراين بهتر است اين واحد را دريابد.

نيکبخت خطاب به بانک سپه نيز گفت: هر چقدر معوقات واحدهاي تعطيلي و يا در شرف تعطيل وصول شود چهار برابر آن معوقات منابع داخلي به آنها پرداخت خواهد شد.

وي در بخش ديگري خطاب به بانکهاي استان اظهار کرد: اگر طرحهاي بنگاه هاي زودبازده توجيه اقتصادي داشته و متقاضي آن اهليت دارد سختگيري نکنيد و تسهيلات لازم را ارائه کنيد در غير اين صورت به علت پايدار نبودن طرح، به نتيجه مطلوب نرسيدن طرح و عدم بازگشت سرمايه اصرار و ابرامي براي پذيرش از سوي بانکها نداريم.

وي در ادامه گفت: مددجويان تحت پوشش کميته امداد و بنياد شهيد خوب فعال شده و بايد پيگيري و نظارت لازم براي افزايش تعداد افراد خودکفا داشته باشيد.

استاندار همدان در بخش ديگري به برگزاري جلسه اي با مديرعامل صندوق توسعه ملي اشاره کرد و افزود: در اين جلسه بين هفت تا 10 استاندار حضور خواهند داشت و اقدامات لازم براي طرحهاي بزرگ موجود در دست بررسي را خواهيم داشت.

وي خاطرنشان کرد: هياتي از سرمايه گذاران استان نيز با پيگيري و همکاري خوب سفير جمهوري اسلامي ايران به روسيه اعزام شده اند تا از اين طريق تعامل بين اين دو کشور برقرار شود و موجبات توسعه و اشتغال در استان فراهم آيد چراکه هيچ مساله اي مهمتر از توسعه اقتصادي و توسعه کلي استان نيست.

استاندار همدان ارتباط با روسيه و رفت و آمد هياتهاي تجاري را دروازه جديد گشورده شده به استان عنوان کرد و گفت: بايد تداوم ارتباط و استفاده از شرايط پيش آمده را داشته باشيم.

وي ادامه داد: ابلاغ سياستهاي اقتصادي مقاومتي نيز به پويايي اقتصاد کشور کمک مي کند هر چند اين امر در دنيا به عنوان اقتصاد رياضتي مطرح شده بود اما اين مساله هيچ ارتباطي با اقتصاد مقاومتي ندارد و موجب پايداري، توانمندي و پويايي اقتصاد مي شود.

نيکبخت اعضاي کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان را به عنوان سربازان پيشرو در اقتصاد مقاومتي برشمرد و اظهار کرد: براي تحقق سياستهاي اقتصاد مقاومتي نيازمند تلاش و حمايتهاي همه جانبه روحانيت و اقشار مختلف جامعه، فرهنگي و تبليغي هستيم و در اين راستا از تمام امکانات درون و برون کشور و سياستهاي ديپلماسي بهره بگيريم تا در افق 1404 قدرت اول منطقه باشيم و جايگاه اصلي و اساسي ايران را به دست آوريم که حق هم است.

استاندار همدان در ادامه مشاوران خود در حوزه اقتصادي را معرفي کرد و افزود: خورشيدي به عنوان مشاور امور بانک و بيمه، رجبيان به عنوان مشاور امور کشاورزي، توسعه روستايي و منابع طبيعي، اقباليان به عنوان مشاور در امور سرمايه گذاري، ظهيرنيا به عنوان مشاور امور صنعت، معدن و تجارت، جعفري به عنوان مشاور در امور سرمايه گذاري خارجي و رضايي به عنوان مشاور امور صادرات است.

وي ابرازاميدواري کرد: اين افراد مشاوران عملياتي باشند و پيشنهادات، نقطه نظرات و طرحهاي مورد نظر را ارائه دهند و با بانکها و دستگاه هاي اجرايي ارتباط داشته باشند.

نيکبخت در بخش ديگري به بيان مناسبتهاي پيش رو پرداخت و گفت: 22 اسفندماه به نام روز گراميداشت شهدا ثبت شده است و معتقدم هيچ سرمايه اي بالاتر از شهدا نداريم آناني که تجارت و بازرگانيشان فقط با خدا بود بنابراين در اين روز بايد با کمک به بنياد شهيد در برگزاري برنامه هاي درخور، به سرکشي از خانواده هاي شهدا بپردازيم.

وي به آغاز هفته احسان و نيکوکاري اشاره کرد و افزود: به افراد تحت پوشش کميته نبايد به ديده ترحم نگريسته شود بلکه بايد به ديده کرامت به آنها نگاه کرد و احساس کنيم به وظيفه خود عمل مي کنيم.

وي تاسيس و راه اندازي کميته امداد را معطوف به پس از انقلاب ندانست و تصريح کرد: امدادرساني به دستور امام خميني(ره) از سال 42 آغاز شد و در اسفندماه سال 57 تنها اين نهاد به صورت رسمي آغاز به کار کرد.

نيکبخت همچنين به هفته منابع طبيعي اشاره کرد و از رئيس سازمان جهادکشاورزي استان خواست کميسيون تغيير کاربري اراضي را براي طرحهاي صنعتي برگزار کند تا از اين طريق مناطقي که داراي حاک درجه يک نبوده اما آب دارد و در صورت لزوم با اغماض به احياي توليد کمک کند.


 

منبع خبر : ايسنا همدان

پنج شنبه 15 اسفند 1392


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.