تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
تحقق 102 درصدي اشتغال تعهد شده در شهرستان فامنين

 "سيدرسول حسيني روز چهارشنبه 14 اسفندماه سالجاري در کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان، درباره خروجي ها از بيمه تامين اجتماعي اظهار کرد: امسال 185 نفر که در بحث آزادراه کار مي کردند از کار بيکار شده اند.

وي با بيان اينکه فامنين تازه تاسيس بوده و فاقد ناحيه و شهرک صنعتي است، تصريح کرد: بستر را مي توان براي جذب و حضور سرمايه گذار در شهرستان فراهم آورد.

وي خاطرنشان کرد: برخي شرکتها در شهرستان فامنين تعطيل و يا در آستانه تعطيلي هستند همچنين در فامنين با کمبود شديد آب مواجهيم و اين در حاليست که عمق برخي چاه ها بالاي 250 متر است.

حسيني به تعطيلي منطقه آزاد جهان آباد طي سنوات گذشته اشاره کرد و گفت: با حضور سرمايه گذار اميدواريم شاهد تحول عطيمي در اين منطقه باشيم.

وي در ادامه به ساخت شهرک صنعتي در شهرستان فامنين اشاره کرد و افزود: براي ساخت اين شهرک 150 ميليون تومان اعتبار، يک حلقه چاه، 150 هکتار اراضي تملک شده و راه دسترسي درنظر گرفته ايم و کار برق رساني انجام نيز انجام شده است.

حسيني تصريح کرد: به دنبال توسعه طرحهاي پشتيبان به ويژه در بحث قالي بافي و صنايع دستي هستيم.

وي از جهادکشاورزي درخواست کرد: تغيير کاربري اراضي روستائيان براي گسترش کارگاه ها در کوتاه ترين و سريعترين زمان ممکن انجام شود تا مشکلات توسعه اي پيش روي آنان رفع شود.

وي همچنين خواستار مساعدت دستگاه ها اجرايي براي احياي واحدهاي توليدي تعطيل شد به طوريکه چهار طرح در اين شهرستان داراي معوقات بانکي بالاي 100 ميليون تومان است.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان همدان نيز به هفته منابع طبيعي اشاره کرد و گفت: فردا به مناسبت اين هفته در اردوگاه ابوذر هشت هزار اصله نهال به ياد هشت هزار شهيد استان کاشته مي شود.

"محمدرضا همتي" اظهار کرد: 51 هزار خانوار بهره بردار از منابع طبيعي بهره برداري مي کنند به طوريکه ارزش اقتصادي چوب و علوفه يک درصد ارزش منابع طبيعي است و ارزش زيست محيطي آن تا 200 برابر برآورد شده است.

وي ادامه داد:شاهد بيلان منفي آبهاي زيرزميني به علت بي توجهي به بحث پوشش گياهي هستيم که اين موضوع نياز به فرهنگ سازي دارد چراکه منابع طبيعي مربوط به عموم مردم است و اصولا بايد مراقب آن باشند.

وي تصريح کرد: چهار هزار و 300 هکتار توسعه جنگل و هزار و 200 هکتار جنگ کاري داشتيم که به عنوان پارک جنگلي به شهرداري تحويل شده است و دو هزار هکتار جنگل کاري داريم که پتانسيل تبديل به پارکهاي جنگلي را دارد

منبع خبر : ايسنا همدان

پنج شنبه 15 اسفند 1392


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.