تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


پذيرش آگهي و تبليغات در جابيران

فهرست خبرها                                                                               
در كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان مطرح شد؛
از سرگرداني 6 ماهه سرمايه گذاران تا آوردن جشنواره فيلم كودك به همدان

"محمدناصر نيکبخت روز پنج شنبه 18 ارديبهشت ماه سالجاري در کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان، که در ابتدا همدان را با داشتن راحتترين رويه براي صدور جواز تاسيس و پاسخگويي به استعلامات با توجه به حضور نمايندگان دستگاه ها در پنجره واحد سرمايه گذاري، بهترين استان براي سرمايه گذاري مي دانست اما با شنيدن گزارشي از سوي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در زمينه نحوه صدور استعلامات و جواز تاسيس گفت: اين طور که شما مي گوييد بين سه تا شش ماه طول مي کشد تا تکليف يک سرمايه گذار در استان تعيين شود در حاليکه ما به آنان قول داده ايم 24 ساعته کار به نتيجه مي رسد 

وي خطاب به رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان که ادعاي صدور مجوز تاسيس و پاسخگويي به استعلامات در اسرع وقت و مشاوره رايگان به سرمايه گذار را داشت، گفت: اينکه شما چه کارهايي کرديد و يک مقدار هم آب بندي مي کنيد مهم نيست، شاخ و برگ به کار ندهيد، قرار است مشکل مردم را حل کنيم براي اثبات خودمان کاري انجام ندهيم پس حاشيه نرويد و زمان پاسخگويي به استعلامات را کوتاه کنيد.

وي ادامه داد: اين همه گلو پاره نمي کنيم تا سرمايه گذار و کارآفرين وارد استان کنيم و براي صدور مجوز تغيير کاربري سه ماه معطل بمانند، شعار بس است! ديروز در حضور اعضاي شوراي شهر و سرگرداني و معطلي سرمايه گذاران در استان خلع سلاح شدم.

نيکبخت خاطرنشان کرد: ظرف يک هفته نهايتا 10 روز آينده جلسه اي براي تعيين تکليف نهايي صدور فوري جواز و پاسخگويي به استعلامات به منظور تغيير کاربري اراضي براي سرمايه گذار تشکيل دهيد و راهکارهايي شدني و عملياتي پيدا کنيد.

وي با بيان اينکه اولويت اول من در استان اقتصاد، توليد و ايجاد اشتغال است، اظهار کرد: اشتغال خط قرمز من و همه شما است بنابراين وظبفه فرمانداران و دستگاه هاي اجرايي اين است که مشکلات مردم را روان و حل کنند.

استاندار همدان در ادامه خطاب به فرمانداران گفت: تعيين تکليف معوقات بانکي واحدهاي توليدي  را سرسري گرفته ايد!

وي افزود: تعيين تکليف يعني بتوانيد واحد ها تا مرحله اي برسانيد که بتوانند براي فعاليت و توسعه سرمايه در گردش بگيرند.

وي از شيوه ارائه گزارش فرمانداران در اين زمينه ابراز تاسف کرد و در پاسخ به فرماندار کبودراهنگ که پرکاري، بالا بودن سود بانکي و بهم ريختگي زيرساختهاي شهرک صنعتي ويان را بهانه آورد، گفت: شعار ندهيد کار کنيد! سود تسهيلات صندوق توسعه ملي 16 درصد است نه 24 درصد، اطلاعات خود را کامل کنيد!

وي ادامه داد: ما کار زياد داريم، مگر نمي دانيد کار فرماندار چيست؟ کاري مهمتر از اشتغال براي فرمانداران نيست، شما حتي نتوانستيد تعداد کم طرحهايي که مربوط به هر شهرستان است تعيين تکليف کنيد.

نيکبخت با بيان اينکه بانکها در تعيين تکليف معوقات واحدها جلوتر است، اظهار کرد: نيامده ايم شعار دهيم، آمده ايم مشکل اشتغال مردم را حل کنيم، از دستگاه هاي مرتبط طرحها نيرو بخواهيد تا بسيج شوند و ظرف يک هفته آينده به نتيجه برسانيد.

وي تصريح کرد: دبيرخانه بايد در فاصله دو هفته اي که کار گروه اشتغال برگزار مي شود جوياي اقداماتي که اعضاي کارگروه انجام مي دهند، باشد.

وي خطاب به فرمانداران گفت: کداميک از شما از مديران استان دعوت کرده ايد تا از شهرستان ها سرکشي کرده و مشکلات موجود را حل کنند؟ بنابراين لازم است ماهانه در اين زمينه گزارشي تهيه کنيد.

وي در ادامه از مديرعامل شرکت فولاد ويان که به عنوان کارآفرين نمونه کشوري انتخاب شده و از دست رئيس جمهور لوح دريافت کرده، قدرداني کرد.

وي افزود: فولاد ويان مدرن ترين فولاد خاورميانه است و هنوز هم کمپاني سازنده ماشين آلات اين شرکت بهترين است و در حال حاضر براي هزار نفر اشتغالزايي دارد.

نيکبخت ادامه داد: دو طرح توسعه اي براي شرکت فولاد ويان در دستور کار است به طوريکه طرح نورد آن نيازمند 40 ميليون يورو اعتبار ارزي و 21 ميليارد تومان اعتبار ريالي از صندوق توسعه ملي بوده و قرار است براي ايجاد کارخانه فولاد اسفنجي نيز از معادن استان استفاده شود.

وي در بخش ديگري از تلاش براي بازگرداندن جشنواره فيلم کودک و نوجوان به استان و برپايي نمايشگاه بين المللي کتاب کودک در همدان خبر داد و گفت: براي تحقق اين امر از معاون وزير قول گرفته ايم.

وي در ادامه بحث برگزاري همايش سرمايه گذاران را جدي دانست و گفت: هر يک از اعضاي کارگروه بايد به دنبال شناسايي سرمايه گذاران توانمند و علاقمند با اولويت بوميان و همدانيهاي داخل و خارج کشور و تهيه ليستي از آنان باشند و به دبير خانه همايش ارائه دهند تا از آنان براي سرمايه گذاري در استان و حضور در همايش دعوت به عمل آيد.

استاندار همدان در پايان به اجراي طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و به بيان مزاياي اين طرح پرداخت.


 

منبع خبر : ايسنا همدان

يكشنبه 21 ارديبهشت 1393


 

 


راهنماراهنما


کاربر گرامي:
با ارائه پيشنهادات و انتقادات سازنده خود، ما را در پيشبرد اهداف سايت ياري نمائيد. 
 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.